Get Adobe Flash player

Dzień pełen wrażeń

Dzień 14.04.2015r. był dla dzieci z Przedszkola Nr 3 dniem pełnym wrażeń. Samego rana dzieci z grupy II odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 6 w Brzegu Dolnym. Odbyło się spotkanie z panią higienistką w jej gabinecie. Pani pielęgniarka odbyła pogadankę z dziećmi ta temat: Jak i dlaczego powinniśmy dbać o higienę? Bardzo ciekawie opowiedziała dzieciom o konieczności dbania o higienę jamy ustnej i całego ciała. Dzieci były zainteresowane tematem i włączały się w dyskusję. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały naklejki „Dzielny pacjent”.

Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała niespodzianka –  odbyło się spotkanie z cyklu           „ Domowy zwierzyniec”. Pani Honorata Franczukowska przyniosła do przedszkola króliczka, który ma na imię Czarny. Przeprowadziła z dziećmi w każdej grupie pogadankę na temat zasad dbania o króliczki hodowane w gospodarstwach domowych, np. karmienie ich i pielęgnowanie.

Natomiast przedszkolaki z gr IV  wybrały się 15 kwietnia2015r. z wizytą do Przychodni Rejonowo- Specjalistycznej przy Alejach Jerozolimskich. W poradni dla dzieci spotkały                          się z lekarzem  oraz  pielęgniarkami . Przedszkolaki  zostały zaproszone do gabinetu lekarskiego  oraz zabiegowego. Dzieci  zachowywały się bardzo swobodnie i były zainteresowane tematem ,                        co mamy nadzieję w przyszłości zaowocuje spokojnym , bezstresowym kontaktem z personelem poradni.