Get Adobe Flash player

Dni Przyjaciół Lasu 2015

Przedszkole Samorządowe Nr 3 przyłączyło się do akcji Dni Przyjaciół Lasu 2015 pod  honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowskiego. Akcja miała na celu przybliżenie wszystkim wiedzy o polskich lasach oraz ludziach , którzy o nie dbają. W ramach tej akcji dzieci  kolejny raz pojechały do lasu. Pracownik Nadleśnictwa Oborniki Śląskie p. Klaudia Kolano przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat drzew. Przygotowała plansze z wybranymi gatunkami drzew iglastych i liściastych , które dzieci rozpoznawały i nazywały. Przedszkolaki  poznały budowę drzewa . Odbijały również korę drzew na kartkach papieru z wykorzystaniem kredek. Pani Klaudia   opowiedziała przedszkolakom o  szkółce leśnej , w  której obejrzały  rosnące sadzonki drzew. Dowiedziały się, w jaki  sposób opiekuje się  młodymi drzewkami  i co się z nimi dzieje, kiedy urosną.

Organizatorzy Dni Przyjaciół Lasu przygotowali również konkursy edukacyjne. Przedszkolaki wraz z rodzicami wzięli udział konkursie plastycznym pt.,, Bajkowy las”. Kolejnym działaniem było przygotowanie przez każdą grupę prac zbiorowych wykonanych dowolną techniką na szarym papierze na temat ,,Las”. Dzieci  wraz z paniami wsadziły  drzewko w ogrodzie przedszkolnym. Przypomniały również o tym , dlaczego należy dbać o drzewa.

Każda grupa przedszkolna obejrzała krótkie filmiki o zwierzętach żyjących w polskich lasach ,które zostały wyświetlone na projektorze. Dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 3 na pewno zasłużyły na miano Przyjaciele Lasu.