Get Adobe Flash player

Informacje dotyczące powrotu dzieci do przedszkola w reżimie sanitarnym.

 

Prosimy o przygotowanie dziecka do przyjścia do przedszkola, należy dziecku wytłumaczyć że obecnie przedszkole nie wygląda jak wcześniej. W salach jest mniej zabawek,  nie ma dekoracji, panie będą miały maseczki i przyłbice. Przypomnijmy dzieciom o tym, że  nie powinny się bawić blisko siebie, że muszą często myć ręce.  Przygotujmy je tak by w dniu powrotu dziecka uniknąć niepotrzebnego stresu wynikającego ze zderzeniem się z panującymi realiami.  Jeśli dziecko będzie rano płakało pomiar temperatury może być przekłamany lub niemożliwy.

Pamiętajmy również, że przed wejściem do przedszkola będą ustawiały się kolejki, ponieważ każdemu dziecku należy zmierzyć temperaturę przed wejściem a w szatni może przebywać tylko troje dzieci. Należy przyjść odpowiednio wcześnie by uniknąć niepotrzebnego tłoku i stresu związanego z tą sytuacją.

By ułatwić współpracę w poszczególnych grupach stworzymy harmonogramy przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola w którym należy ściśle określić godzinę przyjścia jak i wyjścia dziecka  z przedszkola.

Pamiętajmy również że nie odbieramy dzieci z placu zabaw, nawet wtedy gdy grupa jest na podwórku. Należy zadzwonić dzwonkiem do przedszkola i pracownik przyprowadzi dziecko rodzicowi.