Get Adobe Flash player

Pierwsza pomoc

W dniu 30.09.2021 r. Harcerska Organizacja  Patriotyczna „Cichociemni” przeprowadziła szkolenie dla całego personelu w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Brzegu Dolnym, z pierwszej pomocy i bezpieczeństwa. Jest to obowiązkowe szkolenie, które może uratować życie.

Każdy pracownik musi posiadać nie tylko odpowiednie wykształcenie kierunkowe, ale również mieć odpowiednie kwalifikacje oraz predyspozycje do udzielania pierwszej pomocy. Świadomość zagrożeń oraz sposobów ich eliminacji, zwiększy nie tylko ich bezpieczeństwo, ale przede wszystkim podopiecznych.

W szkoleniu m.in. dowiedzieliśmy się, jak postępować z osobą w przypadku zadławienia, zakrztuszenia. Poznaliśmy ocenę świadomości osoby poszkodowanej. Użycie defibrylatora przy udzieleniu pierwszej pomocy.

W trackie zajęć wszyscy pracownicy, mieli okazję poćwiczyć resuscytacje krążeniowo-oddechową, obsługę AED.

Aby móc odpowiednio przeprowadzić pierwszą pomoc przedmedyczną, warto zasięgnąć pomocy specjalistów, którym dziękujemy za przybycie.

Pamiętajmy , że w większości przypadków to właśnie udzielenie pierwszej pomocy oraz rozsądne zachowanie, stanowią o powodzeniu akcji ratunkowej.