Get Adobe Flash player

Interaktywne spotkanie z bajką

  11.10.2021r. dzieci z Przedszkola Nr 3 w Brzegu Dolnym uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. W trakcie seansu przedszkolaki interaktywnie  spędziły czas z bohaterami bajek ,,Pinokio”, ,,Sindbad”, ,,Królowa Śniegu” oraz ,,Pokahontas”.

Sindbad przeniósł widzów do baśni tysiąca i jednej nocy. Aktor zaprezentował swoje umiejętności akrobatyczne: chodzenie po linie ,salta , szpagaty na trampolinie oraz taniec na szarfie, który wykonał razem z księżniczką Arabellą, a Tarabuk, wuj Sindbada wykonał fireshow oraz pokaz pirotechniczny.

Królowa Śniegu udowodniła, że śnieg może padać nawet latem…, a Gerda szukając Kaja  musiała przejść przez labirynt i rozwiązać zagadkę matematyczną, jaką przygotowała jej Królowa Śniegu. Przedszkolaki pomogły Gerdzie i dzięki temu, wszystko skończyło się szczęśliwie.

Kolejny bohater Pinokio przypomniał o tym , że trzeba się pilnie  uczyć i słuchać rodziców.

,,Jeden świat jest wokół nas, każda jego część ma sens, drzewo , ptak ,ryba ,ssak wszystko to jeden świat”- refren piosenki śpiewanej przez Pokahontas w towarzystwie baniek mydlanych długo pozostanie w pamięci dzieci.

Ten niezwykły spektakl  dzieci obejrzały na 75 calowym ekranie z kurtyną i światłami ledowymi w towarzystwie  jednego aktora występującego na żywo .