Get Adobe Flash player

DENTOBUS

W dniu 05 stycznia 2022 r. do naszego Przedszkola przyjechał DENTOBUS wraz z przemiłymi dentystami z firmy Direct Medic. Wizyta ta była możliwa dzięki działaniom i zaangażowaniu władz Gminy Brzeg Dolny i zawarciu porozumienia w zakresie objęcia opieką stomatologiczną uczniów i podopiecznych placówek oświatowych i opiekuńczych znajdujących się na terenie Gminy. Przed wizytą w Przedszkolu firma obsługująca DENTOBUS przygotowała informację do rodziców oraz wzór oświadczeń, ponieważ badanie to było dobrowolne. Przedszkolaki, których rodzice wyrazili zgodę na badanie, bardzo chętnie podeszły do badania, także dzięki temu, że pracownicy DENTOBUSA stworzyli świetną atmosferę – na początku informowali każde dziecko, na czym badanie będzie polegało, wyjaśniali każdy kolejny krok, a następnie gratulowali naszym Przedszkolakom wspaniałej postawy, dobrego stanu zębów i wręczali naklejki Dzielnego Pacjenta. Wszystko odbyło się w pełnym reżimie sanitarnym. Rodzice Przedszkolaków uczestniczących w badaniu otrzymali od firmy Direct Medic pisemną informację zwrotną na temat stanu uzębienia dzieci wraz z propozycją dalszych działań, jeśli takie były konieczne. Dziękujemy serdecznie rodzicom Przedszkolaków, które przystąpiły do badania, ponieważ były doskonale do tego przygotowane. Gratulujemy też Przedszkolakom, które doskonale poradziły sobie z tym zadaniem:)Informujemy jednocześnie, że istnieje możliwość dopisania dziecka do badania. Jeśli uzbiera się grupa chętnych, DENTOBUS przy okazji obsługi innych placówek odwiedzi ponownie nasze Przedszkole. Zainteresowanych prosi się o kontakt z sekretariatem.