Get Adobe Flash player

Spotkanie z Panią Bibliotekarką

16 lutego w Przedszkolu Samorządowym Nr 3 w grupie ,,0” odbyło się  miłe spotkanie z Panią Lucyną Taraską- bibliotekarką, która  z wielką pasją od wielu lat rozbudza zainteresowania czytelnicze  przedszkolaków, jak również zachęca do korzystania z bogatych zbiorów  Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej( Filia Nr3 ) przy ul. Młodzieżowej 2.

Tym razem pozycją , jaką wybrała p. Lucyna była książeczka z serii ,,Masza i niedźwiedź”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały przygodę niesfornej Maszy i jej pierwszego spotkania z niedźwiedziem. Następnie odbyły się swobodne rozmowy na temat przeczytanego utworu, zainteresowań dzieci oraz książek, jakie można wypożyczyć, aby je rozwijać.

Bibliotekarka opowiedziała  o projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowanym  w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie  Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka  a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Na koniec wizyty zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki zaśpiewały również piosenkę ,,Świat to wielka tajemnica”. Za jakiś czas odbędzie się kolejne spotkanie, na którym dzieci dowiedzą się o innych przygodach Maszy.