Get Adobe Flash player

Dzień Flagi i Święto Konstytucji

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz Barwy Ojczyste Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak Katechizm polskiego dziecka Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u przedszkolaków poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane były różne zajęcia nawiązujące do Świąt Państwowych. 2 Maja obchodzony był Dzień Flagi Rzeczypospolitej w grupie 5 (skromnie bo w grupie 14 przedszkolaków które były w tym dniu w przedszkolu). 4 mają natomiast odbył się Uroczysty Apel – 3 Maj Święto Konstytucji. Społeczność przedszkolna z gr 3, 4, 5 w postawie na baczność odśpiewała Hymn Polski oraz wspólnie recytowała okolicznościowe wierszyki i śpiewała znane piosenki ( Jesteśmy Polakami, Jestem Polką i Polakiem.