Get Adobe Flash player

Sprzątanie Świata 2022r

SPRZĄTANIE ŚWIATA W GRUPIE V

Tradycyjnie jak co roku nasza grupa , obecnie V “Żabki” uczestniczyła   w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko.  Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać teren wokół przedszkola. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały  rękawiczki  i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

Dzieci z grupy III również wzięły udział w Akcji Sprzątania Świata, posprzątały przedszkolny plac zabaw.

SPRZĄTANIE ŚWIATA W GR. IV

Jak co roku 19 września przedszkolaki z gr. IV „Motylki” wzięły udział w międzynarodowej Akcji „Sprzątania Świata” . Z tej okazji obejrzały bajkę edukacyjną „Rady Pana Śmietnika”, a następnie wspólnie z nauczycielką zastanawiały się nad oceną zachowania bohaterów jak również nad sposobem zapobiegania przedstawionej sytuacji. Dzieci uznały, że należy ,,posprzątać świat”. Wychowankowie dowiedzieli się przy tej okazji czym jest i na czym polega ,,segregacja śmieci” oraz ,,recykling”. Następnie ćwiczyły segregowanie odpadów do właściwych pojemników oznaczonych kolorami, w taki sposób, aby Ziemia była ,,czysta i zadowolona”. Później w grupach tworzyły plakaty dotyczące dbania o naszą planetę. Prace te zostały powieszone w szatni przedszkola. aby wszyscy odwiedzający nasze przedszkole mogli je podziwiać i brać z nas przykład.

Jesteśmy dumne z naszych przedszkolaków 🙂