Get Adobe Flash player

Dzień Ziemniaka

Dnia 12.10.22r. W grupie III obchodzono Dzień Ziemniaka. Tego warzywa nikomu nie trzeba przedstawiać – ziemniak jest najczęściej pojawiającym się warzywem na polskich stołach. Oprócz walorów smakowych jego bulwy posiadają również cenne składniki odżywcze, takie jak witaminy i minerały. W grupie ,,Pszczółek” nie brakuje smakoszy ziemniaków, dlatego poświęciliśmy im w tym dniu więcej uwagi.

Rano każde dziecko wkroczyło dumnie do sali z ziemniakiem. Po śniadaniu nauczycielka wesołym wierszykiem przedstawiła bohatera dnia i zaprosiła do uczestnictwa w zajęciach.

Dzieci obejrzały film edukacyjny ,,Częstujcie się- ziemniak”, z którego dowiedziały się skąd przybyły ziemniaki, czego potrzeba, aby je uprawiać i w jaki sposób się rozrastają. Bardzo ważną informacją było to, że nie wolno ich jeść na surowo.

Następnie wysłuchały wesołej piosenki ,,Ziemniaczek” i nauczyły się śpiewać prosty refren, klaszcząc przy tym rytmicznie.

Najwięcej frajdy sprawiły dzieciom konkurencje, podczas których musiały przebiec wyznaczony odcinek z drewnianą łyżką, na której leżał ziemniak oraz zbieranie ziemniaków do wiaderka.

Po emocjach związanych z rywalizacją wysłuchały wiersza ilustrowanego obrazkami pt. ,,Co można zrobić z ziemniaka”, który zawierał najbardziej znane potrawy z tego warzywa. Dzieci wypowiadały się na jego temat oraz wymieniały swoje ulubione dania z ziemniaków.

Na koniec wykonały stempelki z ziemniaka oraz ludziki, wykorzystując plastelinę oraz karbowaną bibułę.

To był bardzo milo i ciekawie spędzony czas.