Get Adobe Flash player

GR. IV „MOTYLKI” Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ „TAMA”

            Dnia 20 października  gr. IV „Motylki” z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Brzegu Dolnym  wybrała się na wizytę do biblioteki „Tama”.

 Przygodę swą rozpoczęliśmy od zrobienia pamiątkowego zdjęcia  przed budynkiem biblioteki. Następnie pani Joanna Suska, przeprowadziła pogadankę na temat dbania o książki połączoną z prezentacją multimedialną.   W związku z obchodami „Międzynarodowego Dnia Muzyki”  przedszkolaki miały możliwość zobaczyć , a nawet zagrać na różnorodnych instrumentach, m.in.: akordeonie, bębnie, fletni pana czy fletach prostych. Rozwiązywały także  quiz muzyczny przy tablicy interaktywnej.

Następnie udaliśmy się do strefy relaksu , gdzie słuchaliśmy utworów nagranych na płytach winylowych przy pomocy gramofonu.

Najmłodsi odwiedzili także , dział dziecięcy w bibliotece oraz poznali zasady zapisywania się i wypożyczania książek.  Odwiedziliśmy także strefę gier, gdzie za pomocą dywanu interaktywnego dzieci grały na różnorodnych instrumentach.

Przygodę naszą zakończyliśmy na zewnątrz biblioteki, gdzie mogliśmy zobaczyć  szlak odry oraz amfiteatr na dachu „Tamy”.

Serdecznie podziękowania dla pani Joanny , składają przedszkolaki i nauczycielki.