Get Adobe Flash player

Grupa Pszczółek z Przedszkola Samorządowego Nr 3 na wycieczce w księgarni

Przedszkolaki z gr III lubią poznawać nowe miejsca, więc 27 października 2022 roku wybrały się  wraz z opiekunami do Księgarni Stanisławy Skrzyńskiej mieszczącej się przy ul. Zwycięstwa 11  w Brzegu Dolnym.

Celem wycieczki było poznanie pracy księgarza, rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat, ukazanie różnorodności i bogactwa wydawanych publikacji m.in. z obrazkami, rozkładane, z ruchomymi elementami, czarno – białe dla niemowląt. Zainteresowanie dzieci wzbudziła ogromna  książka o zwierzętach ,,Duże- małe”, która zawierała dwie pozycje w jednej. Przedszkolaki dowiedziały się, skąd biorą się książki w księgarni i czym różni się ona od biblioteki. W dziale dziecięcym czekała na nich niespodzianka-  pluszowe postacie ze znanych bajek.

Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera panująca w tym magicznym miejscu pełnym kolorowych książek, wytworzona przez p. Basię, dla której zawód księgarza to wielka pasja. Na zakończenie zostały zakupione kolorowanki dla każdego dziecka a w prezencie otrzymały zakładki do książek. Jak przystało na przedszkolaków podziękowały za wspólne spotkanie, zaśpiewały piosenkę ,,Zbieramy grzyby” i w promieniach jesiennego słońca ruszyły do przedszkola.

Wycieczkę zaliczamy do udanych, a księgarnię do miejsc już nam znanych!