Get Adobe Flash player

Dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 3 poznają ,, Swoją małą ojczyznę”

Kształtowanie postaw społecznych, obywatelskich i patriotycznych to jedno z wielu zadań realizowanych w przedszkolu.

W listopadzie dzieci z Gr III i IV Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Brzegu Dolnym poznawały nasze miasto i jego historię. Brały udział w zajęciach dydaktycznych, konkursach plastycznych i tworzeniu kącików patriotycznych. Uczestniczyły również w wycieczkach do ciekawych miejsc.

Oglądały i podziwiały zabytki naszego miasta, poznawały ich historię oraz symbole miasta: herb, flagę. Spotkały się z zastępcą burmistrza p. Arturem Michałkiem, który przybliżył dzieciom historię pałacu, będącego obecnie siedzibą Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Miejskiego. Obejrzały makietę, która jest rekonstrukcją nie istniejącego pałacu i przyległego terenu a także oryginalną dębową szafę na której umieszczono wizerunek Św. Jadwigi. Wysłuchały jedną z legend o tej świętej, którą opowiedział p. Artur. Przedszkolaki podziwiały rzeźby figuralne z brązu na terenie Ogrodu Pałacowego oraz pomnikowy okaz platana amerykańskiego znajdujący się między oficyną a pałacem.

Najbardziej atrakcyjna dla dzieci była wycieczka autobusowa po Brzegu Dolnym, będąca podsumowaniem realizowanej tematyki, która odbyła się 09 listopada.

Wraz z sympatycznym p. Andrzejem przemierzaliśmy wszystkie części naszego miasta. Dzieci z entuzjazmem rozpoznawały znane im już miejsca i obiekty. Zatrzymaliśmy się w Rynku i spacerem obeszliśmy Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej, podziwialiśmy piękne , kolorowe kamienice oraz zatrzymaliśmy się chwilę przy Obelisku Pamięci, odczytując wychowankom napis i tłumacząc w przystępny sposób znaczenie tych słów.

Przed nami jeszcze zajęcia będące utrwaleniem tego, co dzieci poznały i zobaczyły.