Get Adobe Flash player

DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

Z okazji “Dnia czystego powietrza”, który obchodzony jest 14 listopada, w ramach realizacji założeń Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Brzeg Dolny (działanie 2.1) oraz akcji proekologicznej Gmina Brzeg Dolny zorganizowała bezpłatny spektakl ekologiczny pt.: “Wielka przygoda małej chmurki”.  

Dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Brzegu Dolnym skorzystały z zaproszenia inicjatorki przedsięwzięcia – Pani Moniki Kwapisz, pracownika Referatu ds. Funduszy Europejskich w Urzędzie Miejskim w Brzegu Dolnym.

Spektakl ekologiczny przygotowany przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury uwrażliwił dzieci na tematy związane ze:

smogiem i zanieczyszczeniem wód – jakie są przyczyny ich powstawania i jak można przyczynić się do ich redukcji,

segregacją odpadów – jakie korzyści przynosi dla środowiska.

Bohaterką spektaklu była mała Chmurka, która wyruszyła w podróż na Ziemię, bo chciała dotrzeć do cioci Rzeki. Podczas swojej podróży pokazała małym widzom, jak zapobiegać zanieczyszczeniom środowiska.

Przedstawienie miało charakter interakcyjny, ponieważ chętne dzieci mogły wejść na scenę, aby towarzyszyć Chmurce. Dodatkowymi atutami była wspaniała scenografia, liczne efekty specjalne i muzyka.

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Brzegu Dolnym w bardzo przystępny sposób dowiedziały się o problemach naszej planety oraz o tym, jak im zapobiegać.

Dziękujemy Pani Monice Kwapisz i prosimy o nas pamiętać przy realizacji kolejnych działań.