Get Adobe Flash player

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW ( GR. III I IV) W LESIE

Korzystając ze słonecznej pięknej pogody 15.11.2022 r dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Brzegu Dolnym z gr. III i IV wybrały się na wycieczkę do lasu . Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz spotkanie z gościem – panem Leśniczym.

Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne.

Największą atrakcją dla naszych przedszkolaków było spotkanie z Panem Leśniczym , który w bardzo ciekawy sposób opowiadał na swojej pracy.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.