Get Adobe Flash player

Kubusiowi Przyjaciele Natury

KPN

Tymbark, 20.01.2014

33 000 przedszkolaków z 340 przedszkoli w województwie dolnośląskim uczy się jak dbać o naturę w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

W ramach VI edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” w całej Polsce uczy się dbania o naturę prawie pół miliona dzieci z 6000 przedszkoli, co sprawia, że jest to największy program edukacyjny dla przedszkolaków. Akcję organizuje firma Tymbark i marka Kubuś. Do tej pory, w sześciu edycjach programu wzięło już udział ponad 1,5 mln dzieci. VI edycja program potrwa do końca czerwca bieżącego roku.
„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy w Polsce ekologiczny program edukacyjny dla przedszkoli, którego celem jest uczenie dzieci, w jaki sposób dbać o naturę. Szósta edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” rozpoczęła się 22 października specjalnym Dniem Przyjaciół Natury. Po raz kolejny Kubuś zaprosił przedszkola w Polsce do wspaniałej nauki i zabawy. Wszystkie zgłoszone przedszkola otrzymały bezpłatne materiały edukacyjne, które zawierają m.in.: wiele fantastycznych pomysłów na naukę przyrody i ekologii. Dzięki nim maluchy zdobywają ważną ekologiczną i przyrodniczą wiedzę, którą później wykorzystują w praktyce. Przedszkola otrzymały foldery dla nauczycieli, książeczki i upominki dla dzieci, płyty CD z bajkami, piosenkami i dodatkowymi materiałami oraz Certyfikat potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
W województwie dolnośląskim do programu zgłosiło się prawie 33 000 przedszkolaków z ponad 340 przedszkoli.
To my dorośli dostarczamy naszym dzieciom każdego dnia różnych wzorców zachowań. Dzieci od nas bardzo szybko się uczą i przejmują wiele z naszych postaw. Jeżeli więc sami będziemy dostrzegać piękno natury i dbać o nią każdego dnia, poprzez takie proste czynności, jak zakręcanie wody, segregowanie śmieci czy oszczędzanie prądu, to wówczas nasze dzieci będą postępować w ten sam sposób. Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” w przyjazny i atrakcyjny dla przedszkolaków sposób edukuje jak chronić naturę, by później mogły one same zadbać o świat, w którym żyjemy – mówi Magdalena Dąbrowska z firmy Tymbark.
Maluchów, które chcą razem z Kubusiem poznawać świat i uczyć się, jak go chronić z każdym rokiem jest coraz więcej. W ciągu sześciu wzięło udział w programie ponad 1, 5 mln dzieci. To ogromna rzesza małych przyjaciół natury, którzy już teraz wiedzą, że aby dbać o naturę należy każdego dnia segregować śmieci, oszczędzać energię i wodę. Przedszkolaki wiedzą także, że, aby zdrowo rosnąć, należy prawidłowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku i dbając o drugie śniadanie. Dlatego też aktywnie i radośnie uczestniczą w specjalnych wydarzeniach: w Dniu Warzyw, Owoców i Soków oraz w Dniu Marchewki.
Dodatkowo, w ramach programu, już w kwietniu wszystkie przedszkola otrzymają zaproszenie od udziału w specjalnym konkursie na „Najpiękniejsze Miejsce w Twojej okolicy”. W tym roku odbędzie się już jego II edycja.

W konkursie wybierane są ciekawe, atrakcyjne i piękne miejsca na łonie natury, w których dzieci mogą spędzać czas a na zwycięskie przedszkola (po jednym z każdego województwa) czekają atrakcyjne nagrody.