Get Adobe Flash player

Spotkania z Panią Bibliotekarką

Spotkania z Panią Bibliotekarką

 Cyklicznie co miesiąc  gościmy  w przedszkolu ( u siebie w grupie) panią Lucynę Taraska – pracownika Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej Filia Nr 3 ul. Młodzieżowa.

We wrześniu opowiedziała nam  na czym polega jej praca, do czego służy biblioteka i dlaczego  należy szanować książki. Pani bibliotekarka przyniosła ze sobą kilka ciekawych i kolorowych książeczek, niektóre dzieciom przeczytała. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały i opowiadały o swoich ulubionych książkach, które mają w domu.

Podczas październikowego spotkania przedszkolaki  poznały  zabawne historie jakie przeżywał Kubuś Puchatek ze swoimi przyjaciółmi, które czytała pani Lucyna ( Bajki i rymowanki Kubusia Puchatka, Puchatku cierpliwości, Puchatkowe literki)                                                                                                Tego dnia dzieci mogły rozwiązywać zagadki, i zobaczyć głównych bohaterów na ilustracjach kolorowych książeczek. Na zakończenia pani bibliotekarka podarowała dzieciom kolorowani i zaprosiła je do biblioteki na lekcję biblioteczną .

Wizyta w bibliotece.

 Dnia  26 października starszaki skorzystały z zaproszenia i odwiedziły bibliotekę .Powitała je jak zawsze z uśmiechem Pani Lucynka. Była to już druga wizyta w bibliotece ( pierwsza odbyła się w sierpniu), ale i tym razem przedszkolaki z ciekawością rozglądały się po wnętrzu biblioteki słuchając wyjaśnień bibliotekarki.                                                                                                                                                                                                                           Dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarza. Okazało się że to nie tylko wypożyczanie książek, ale również powiększanie zbiorów ,naprawienie zniszczonych książek , a także promowanie  czytelnictwa . 

  Co ważne, wiedzą już , jak można zostać czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachować. Wszystkim przedszkolakom bardzo spodobały się niezwykle kolorowe książki , które mogły obejrzeć .

Spotkanie w bibliotece zakończyło wysłuchanie fragmentów literatury – utworów Jana  Brzechwy, które Pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom w niezwykle barwny sposób.

Żegnając się z Panią Lucynką, dzieci zaśpiewały jej piosenkę ,, Świat to wielka tajemnica” z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książek i obiecały wrócić tu z rodzicami, aby zostać małymi  czytelnikami.

                                                                 Dzieci gr 5,,0” oraz ich wychowawczynie