Get Adobe Flash player

Izba Pamięci w Brzegu Dolnym

Dnia 27.10.2021r grupa  III i grupa V w ramach realizacji  tematu Brzeg Dolny- moje miasto wybrała się do Izby Pamięci Pierwszych Osadników Ziemi Dolnobrzeskiej . Przewodnikiem po Izbie Pamięci był Pan Barecki , który  pięknie opowiedział dzieci om  historię naszego miasta . Dzieci miały okazję oglądać pamiątki, dokumenty, zdjęcia, wspomnienia i różnego rodzaju przedmioty mające wartość historyczną związaną z przedwojennymi, wojennymi i powojennymi losami ludzi, których wiatr historii rzucił po II wojnie światowej na tzw. ziemie odzyskane, w tym przypadku na Ziemię Dolnośląską. Szczególną uwagę dzieci zwróciły na  kolekcję XIX-wiecznych  i przedwojennych pocztówek lub ich kserokopie przedstawiające nasze miasto, zabytkowe telewizory i odbiorniki radiowe, mundury wojskowe, kołowrotek i wiele innych ciekawostek.