Get Adobe Flash player

Pomoc dla Ukrainy

Spodziewamy się, że w najbliższych dniach do Polski napływać będzie coraz większa fala uchodźców wojennych z Ukrainy. Gmina Brzeg Dolny zadeklarowała pomoc i solidarnie jak wiele innych samorządów organizuje miejsca, gdzie uchodźcy znajdą schronienie i pomoc.

MOSIR Brzeg Dolny będzie miejscem wyznaczonym do przyjęcia uchodźców. Taką informację otrzymały też służby Wojewody, które poprosiły o ich zorganizowanie w naszej gminie.
W poniedziałek rozpoczynamy zbiórkę najbardziej potrzebnych artykułów żywnościowych o wydłużonym terminie ważności (co najmniej 6 miesięcy), środków higienicznych. Listę będziemy aktualizować na bieżąco, zgodnie z potrzebami. 28 lutego uruchomione zostaną dwa punkty zbiórki:

  • MOSIR ul. Wilcza – od godz. 8.00 do 20.00 (od poniedziałku do piątku),
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 (Szkoła Podstawowa nr 5) przy ul. Zwycięstwa – od godz. 15.00 do 21.00 (od poniedziałku do piątku).

Jeśli chcesz pomóc, to włącz się do akcji!

Lista potrzebnych artykułów: makaron, ryż, kasza, konserwy mięsne, zupy instant, herbata, kawa, środki higieny osobistej dla kobiet, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane, podręczne żele do dezynfekcji.

Fundacja Rozwoju Gminy Brzeg Dolny rozpoczyna oficjalną zbiórkę pieniędzy, która jest wyrazem solidarności z Ukrainą a jednocześnie zapewni konkretną pomoc obywatelom Ukrainy, którzy znajdą schronienie na terenie naszej gminy.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na żywność, artykuły higieniczne i podstawową pomoc materialną dla uchodźców.

 Każda złotówka to gest wsparcia i solidarności z naszymi sąsiadami.

 Darowizny można wpłacać na konto Fundacji Rozwoju Gminy Brzeg Dolny: 55 9583 1022 0100 1339 2001 0001 z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”. 

W obliczu wojny, która brutalnie toczy się tuż za naszą wschodnią granicą i dramatu wielu ukraińskich rodzin, prosimy mieszkańców o włączenie się do pomocy naszym sąsiadom.
Wspólnie mówimy NIE wojnie i przemocy!

źródło: