Get Adobe Flash player

Dzień Przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

Z tej okazji w najstarszej grupie Żabki, przygotowane zostały różne atrakcje dla naszych przedszkolaków. Dzieci pięcioletnie dzień rozpoczęły od małego quizu dotyczącego przedszkola oraz ich grupy. Uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej , w zabawach ruchowych i muzycznych. Dużą niespodzianką były odwiedziny absolwentów naszego przedszkola , którzy zaprezentowali inscenizację wiersza J. Brzechwy – Żaba a następnie bawili się wspólnie z naszymi przedszkolakami. Każdy uczestnik zabawy i ten duży i ten mały otrzymał pamiątkowy medal . Zwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pamiątkowego zdjęcia oraz słodki poczęstunek.

Grupa IV „Motylki” obchodziła „Dzień Przedszkolaka”. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Wychowankowie bawili się przy ulubionych przebojach muzyki z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz kolorowych piłek. Odbył się także „gazetowy taniec” oraz liczne zabawy z balonami. Dzieci opowiadały także o swoich marzeniach. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyłyśmy naszym wychowankom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia.

Grupa IV

GRUPA II

20 września świętowaliśmy,, Dzień Przedszkolaka”w naszej sali. Przedszkolaki spędziły ten dzień bardzo aktywnie: śpiewały piosenkę,, Przedszkolaczek, pokonywały tor przeszkód, były tańce i pląsy. Po wspólnej zabawie dzieci otrzymały słodki upominek i pamiątkowy dyplom. Był to miły i radosny dzień dla wszystkich przedszkolaków.

burst
burst