Get Adobe Flash player

WIZYTA POLICJI W PRZEDSZKOLU NR 3

Dnia 30 września 2022 r. do Przedszkola Samorządowego nr 3 w Brzegu Dolnym przybyły policjantki z Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym, aby przeprowadzić spotkanie z wychowankami w gr. IV „Motylki” i gr. III

Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale także w ruchu drogowym.

Dzieci bardzo serdecznie powitały policjantki: panią Karolinę Golczyńską oraz Ewę Bartnicką. Z zainteresowaniem słuchały tego, co mówią. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Panie policjantki przybliżyły dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Odbyły się także zajęcia praktyczne: przedszkolaki wraz z funkcjonariuszkami udały się na pobliskie skrzyżowanie i uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały odblaskowe opaski oraz breloczki , dzięki którym będą bardziej widoczne w czasie spacerów i wycieczek.

Dzieci podziękowały paniom policjantkom za dobre rady i wręczyły drobne upominki.

Jeszcze raz, serdecznie dziękujemy paniom Policjantkom .