Get Adobe Flash player

Światowy Dzień Makaronu w Przedszkolu Samorządowym

24.10 Dzieci z grupy III obchodziły Światowy Dzień Makaronu. Jest to produkt nie tylko niezwykle uniwersalny, ale również bardzo prosty w przygotowaniu. Są to główne powody jego popularności na całym świecie– także w Polsce. Makaron na przestrzeni ostatnich stuleci zdobył ogromną popularność. Nie dziwi więc fakt, że zostało ustanowione na jego cześć święto, czyli Światowy Dzień Makaronu.

Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny ,,Bajka o makaronie”, z którego dowiedziały się ciekawostek historycznych dotyczących jego powstania.

Miały możliwość zobaczyć i dotknąć różnych rodzajów makaronu oraz poznać ich wykorzystanie w najbardziej znanych potrawach. Rozmawialiśmy również o ulubionych przez dzieci  daniach z makaronem w roli głównej. Uśmiech na buźkach wywołały piosenki z serii Śpiewające przepisy- ,,Makaron z truskawkami’’ oraz ,,Spaghetti’’, które krok po kroku uczyły, jak wykonać te dania, serwowane również w przedszkolnej kuchni.

Nie zabrakło też zabaw makaronowych, które są świetnymi ćwiczeniami- uczą cierpliwości i precyzji ruchów, a przy tym dostarczają sporo radości np. łowienie rybek, czyli makaronu za pomocą plastikowych słomek, nawlekanie makaronu na patyki do szaszłyków oraz makaronowe korale.

Najwięcej radości sprawiła dzieciom wykonanie  ślimaczków z makaronowych muszelek i plasteliny, wyszły kolorowe i urocze.

To był naprawdę  udany dzień 🙂