Get Adobe Flash player

Tydzień kariery w grupie V

Ogólnopolski Tydzień Kariery, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Tegoroczne działania w grupie V zaplanowane były w dniach od 24 do 28 października 2022 r.

W ramach działań ,,Tygodnia kariery zawodowej”  dzieci poznawały rożne zawody poprzez  zabawy dydaktyczne, spotkania z rodzicami wykonującymi różnorodne zawody oraz podczas wycieczek.

Dzieci odwiedziły  Salon optyczny „Punkt Widzenia”  w którym pracuje mama Kai. Miały tam okazję porozmawiać na temat pracy okulisty i optyka. Pani optyk opowiedziała dzieciom o wykonywanym zawodzie, zaprezentowała przybory i przyrządy, które wykorzystuje                  w swojej pracy oraz zakres wykonywanych prac przy tworzeniu okularów. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o okulary, jakie okulary chronią nasz wzrok przed promieniami słonecznymi oraz że jeżeli ktoś ma kłopoty z widzeniem, to koniecznie powinien nosić okulary.

Następnie gościły w przedszkolu mamę Slavy, która z zawodu jest masażystką. Dzieci dowiedziały się kiedy stosujemy masaże, kto może je wykonywać i w jaki sposób. Miały okazję zobaczyć urządzenia, które stosuje się do masażu. Dzieci chętnie słuchały i testowały urządzenia.

Mama Marcelinki zaprezentowała dzieciom zawód księgowej. Dzieci z uwagą wysłuchały wszystkich informacji oraz na chwilę wcieliły się w rolę księgowych. Największą atrakcją była zabawa kasą fiskalną a także wystawianie rachunków.

Odwiedziliśmy również księgarnię „Księgarnia Stanisława Skrzyńska”. Właścicielka Pani Basia opowiedziała o pracy księgarza, a także o książkach dla dzieci i nie tylko.

Dzieci poznały zawód kosmetyczki, który zaprezentowała mama Mai. Dzieci dowiedziały              się jak należy dbać o skórę, dowiedziały się jakie zabiegi można stosować na skórze twarzy. Miały okazję oglądać pokaz makijażu a także wykonały własne makijaże na przygotowanych papierowych modelkach.

Dzieci odwiedziły Salon Fryzjerski „Wiki”, dowiedziały się na czym polega praca fryzjera, jakie zabiegi można tu wykonać a także poznały urządzenia i sprzęty wykorzystywane                   w salonie fryzjerskim.

Dziękujemy Paniom Asi, Ani, Marcie, Basi, Anecie i Iwonie za zaprezentowanie wykonywanych zawodów.