Get Adobe Flash player

DENTOBUS – zdrowy uśmiech!!!

Drodzy Rodzice/Opiekunowie,

informuję iż Urząd Miejski w Brzegu Dolnym zawarł z operatorem Dolnośląskiego DENTOBUSU NFZ porozumienie w zakresie objęcia Państwa pociech opieką stomatologiczną, w postaci bezpłatnego przeglądu stomatologicznego.

W najbliższym czasie wszystkie dolnobrzeskie placówki opiekuńczo-oświatowe odwiedzi DENTOBUS z załogą lekarzy stomatologów, wykwalifikowanych i doświadczonych w zakresie pedodoncji, w ramach programu bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej.

Wystarczy podpisać bezterminowe OŚWIADCZENIE, które będzie można pobrać ze strony lub z sekretariatu przedszkola i podpisane zwrócić do przedszkola, najpóźniej do dnia 12 grudnia 2022 r., aby wstępnie oszacować ilość zainteresowanych i ustalić termin wizyty DENTOBUSU (do przeglądu kwalifikują się dzieci w każdym wieku).

CZY WARTO?

Organizator odpowiada, że zdecydowanie TAK. Nawet jeśli Państwa pociecha znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez lekarza DENTOBUSU przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu.

Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba.

Jako rodzice dzieci z zębami mlecznymi – pamiętajcie Państwo, iż próchnica przeniesie się z nich także i na zęby stałe. Nie warto więc lekceważyć profilaktyki w każdym wieku dziecka.

CZY BADANIA SĄ BEZPIECZNE?

W DENTOBUSIE wdrożony jest program BEZPIECZNEJ przychodni mobilnej. Specjaliści przyjmują Pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC,
z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust Pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji.

CO DALEJ? CZY RODZIC/OPIEKUN JEST ZMUSZONY DO KONTYNACJI LECZENIA?

NIE. Po wykonanych przez lekarzy czynnościach, Państwa dziecko/wychowawca w wypadku przedszkolaków otrzyma kartę Pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej).

Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia.

Więcej informacji o DENTOBUSIE na: www.directmedic.pl

Wszystkie czynności DENTOBUSU, lekarzy i personelu są BEZPŁATNE, refundowane przez Dolnośląski Oddział NFZ.

O terminie i szczegółach przyjazdu DENTOBUSU będą Państwo informowani w późniejszym terminie, po wstępnym ustaleniu ilości chętnych.

Z poważaniem,

M. Wlaźlak-Szał

Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Brzegu Dolnym